قرض دادن برنامه نویسی application طراحی وب

قرض دادن: برنامه نویسی application طراحی وب استفاده مشاهده دانلود برنامه آموزشی اطلاعیه طراحی آموزش

گت بلاگز اخبار اجتماعی بازگشت ۷۰ میلیون موش از لانه‌هایشان به‌روی زمین ، موش‌های آدم‌خوار در انتظار زلزله‌زدگان تهرانی!

قانونگذاران بر ضرورت ارائه راهکارهای اساسی از سوی شهرداری جهت دفع موش‌های زنده‌خوار به عنوان یکی از معضلات مهم مغفول‌مانده پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکیدکردند

بازگشت ۷۰ میلیون موش از لانه‌هایشان به‌روی زمین ، موش‌های آدم‌خوار در انتظار زلزله‌زدگان تهرانی!

موش های آدم خوار در انتظار زلزله زدگان تهرانی!/ بازگشت ۷۰ میلیون موش از لانه هایشان به روی زمین

عبارات مهم : ایران

قانونگذاران بر ضرورت ارائه راهکارهای اساسی از سوی شهرداری جهت دفع موش های زنده خوار به عنوان یکی از معضلات مهم مغفول مانده پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکیدکردند که در صورت بروز زلزله جان شهروندان تهرانی را ترساندن می کند.

به گزارش منزل ملت ؛ ساعت ۲۳:۲۷:۳۷ پنجشنبه شب مصادف با 29 آذرماه بود که زلزله ای به بزرگی 5/2 ملارد و استان های البرز و پایتخت کشور عزیزمان ایران را لرزاند. این اتفاق موجی از دلهره را در بین شهروندان تهرانی ایجاد کرد، تاجاییکه بخش اعظمی از جمعیت این شهر به طرفة العینی منزل و کاشانه خود را به قصد عزیمت به دیگر شهرها ترک کردند. البته پیش از این وقوع زلزله ای حتی بزرگتر از هفت ریشتر جهت پایتخت کشور عزیزمان ایران آینده نگری شده است بود و کارشناسان بر این مهم تاکید کرده بودند که فرونشست زمین، معابر باریک که شرایط دشواری را جهت امدادرسانی فراهم کرده و اوضاع فاضلاب شهری و کانال های گازرسان بر عمق خسارات ناشی از زلزله در پایتخت خواهد افزود.

بازگشت ۷۰ میلیون موش از لانه‌هایشان به‌روی زمین ، موش‌های آدم‌خوار در انتظار زلزله‌زدگان تهرانی!

زیرساخت های پایتخت کشور عزیزمان ایران دچار مسئله قابل توجهی است

محمد سالاری مدیر کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران دراین مورد گفته:« در صورت وقوع این زلزله وسعت و عمق تخریب آنچنان گسترده خواهد بود که تصور آن هم جهت ما سخت هست. زیرساخت های پایتخت کشور عزیزمان ایران دچار مسئله قابل توجهی هست. کانال های تاسیسات شهری در پایتخت کشور عزیزمان ایران نداریم، به طوری که تمام شبکه های توزیع نیروی ما به صورت سنتی – دفنی است که سیستم را آسیب پذیر می کند. میزان بافت فرسوده در پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیش از 3700 هکتار بسیار گسترده است و در کنار آن هم ١٤ هزار هکتار بافت ناپایدار وجود دارد. متاسفانه در آنجا جهت این عنوان به خوبی عمل نشده، لذا شاهدیم ظرف دو سال و نیم گذشته بعضا ساختمان هایی ایجاد شده است همانند قبل از نمای تمام شیشه و یا تمام کامپوزیت استفاده کرده اند که هیچ سنخیتی با اصول و مبانی معماری شهرسازی ایرانی و اسلامی ندارند.»

زندگی 50 تا 70 میلیون موش در تهران

قانونگذاران بر ضرورت ارائه راهکارهای اساسی از سوی شهرداری جهت دفع موش‌های زنده‌خوار به عنوان یکی از معضلات مهم مغفول‌مانده پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکیدکردند

اما یکی از بااهمیت ترین معضلاتی که در این مورد مغفول باقی مانده و در عین حال یکی از فجیع ترین بخشهای داستان زلزله پایتخت کشور عزیزمان ایران خواهد بود، وجود جمعیت 50 تا 70 میلیونی موش های مهاجم و زنده خوار ساکن در لایه های زیرین زمین پایتخت بوده که بعد از آلودگی هوا به عنوان دومین معضل زیست محیطی این شهر آشنا می شود. موضوعی که به تازگی به یکی از دغدغه های مهم بعضی مسئولان مدیریت بحران تبدیل شده است است.

زندگی موش های 25 سانتی و یک کیلویی زیر پوست شهر تهران

موش های قهوه ای می توانند تا 25 سانتی متر بزرگ شوند، وزن نوع نرشان به 300 گرم هم می رسد؛ هر چند نمونه هایی از آن ها هستند که تا 900 گرم سنگین شده است اند وحتی به یک کیلوگرم هم رسیده اند. این موش ها هم حس بویایی بسیار تکامل یافته ای دارند و هم شنوایی ارزش بسیار نیرومند است.

چرخه غذایی موش ها زیاد مشمول بر آن چیزهایی است که پیدا می کنند؛ باقی مانده غذای آدم ها، دانه ها و مانند آن، با این حال دیده شده است است موش های قهوه ای که در حاشیه رودها زندگی می کنند ماهی های کوچک را هم شکار می کنند و می خورند.

بازگشت ۷۰ میلیون موش از لانه‌هایشان به‌روی زمین ، موش‌های آدم‌خوار در انتظار زلزله‌زدگان تهرانی!

بی تردید با فرونشست زمین همزمان با وقوع زلزله که با آینده نگری جمعی از کارشناسان به علت وجود چاه های عمیق، ممکن است زلزله زدگان را تا هزاران متر به زیر زمین بکشد، آنها را با موجی از حمله این موجودات موذی مواجه خواهد ساخت.

وجود این مسئله در حالی به نگرانی های موجود دامن می زند که تاکنون اجرای هیچ کدام از طرح ها و برنامه های شهرداری در جهت مبارزه با زیاد کردن جمعیت موش های پایتخت موفقیت آمیز نبوده است.

قانونگذاران بر ضرورت ارائه راهکارهای اساسی از سوی شهرداری جهت دفع موش‌های زنده‌خوار به عنوان یکی از معضلات مهم مغفول‌مانده پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکیدکردند

سیاست ناکارآمد شهرداری در کنترل جمعیت موشهای زیرزمینی

هرچند این کارها زیاد در قالب طعمه گذاری، سمپاشی، موش گیری با تفنگ بادی و مسدود کردن کلونی موش ها با رزین وارداتی صورت گرفته، که نه تنها موش ها را از بین نبرده هست، بلکه بدن آنها را در برابر مواد تشکیل دهنده سم ها نیز مقاوم ساخته است.

بازگشت ۷۰ میلیون موش از لانه‌هایشان به‌روی زمین ، موش‌های آدم‌خوار در انتظار زلزله‌زدگان تهرانی!

از طرف دیگر در وقت زلزله یکی از مهمترین دغدغه های مسئولان و متولیان مقابله با بحران، کنترل بیماری های واگیردار هستند، حال این عنوان بسیار قابل توجه و اهمیت است که بیرون آمدن جمعیت میلیونی موش ها در پایتخت کشور عزیزمان ایران همزمان با زلزله، زمینه ساز بروز بیماری هایی از جمله طاعون خواهد شد که همین مسئله جان هزاران نفر از شهروندان را ترساندن خواهد کرد.

زلزله زمینه را جهت طغیان موش ها فراهم می کند

رئیس اداره حفاظت محیط زیست استان پایتخت کشور عزیزمان ایران در مورد آینده موش ها بعد از وقوع بحران ها و خطراتشان جهت مردم زلزله زده گفته است: «قطعا اگر بحرانی رخ دهد، این موجودات می توانند از عوامل تشدیدکننده خسارات باشند و حتی می توانند جهت افرادی که زیر آوار مانده و زخمی می شوند، پرسشها بسیاری را به وجود آورند.»

در این رابطه مسئولان شرکت محیط زیست استان پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرده اند که در حال حاضر موش ها عامل انتقال خیلی از امراض هستند و بر اساس اعلام وزارت بهداشت و درمان در این رابطه حدود 20الی 30بیماری هست.

جمعیت گسترده موش در پایتخت یکی از بااهمیت ترین عوامل شیوع بیماری ها

«مهرداد بائوج لاهوتی، با تاکید بر اینکه وجود جمعیت گسترده موش در پایتخت یکی از بااهمیت ترین معضلات آشکار این شهر هست، گفت: موش ها در سطح شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به طور گسترده پراکنده بوده و به صورت مداوم نیز در حال زاد و ولد هستند که این امر نه تنها در وقت وقوع زلزله بلکه در سایر برهه های زمانی هم می تواند به عنوان عامل شیوع امراض جهت مردم مشکلاتی را ایجاد کند.»

وجود موش ها دومین ابرچالش کلان شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران است

«سیده فاطمه ذوالقدر، در مورد وجود این معضل در پایتخت گفت: پایتخت کشور عزیزمان ایران به عنوان یک کلان شهر با معضلات زیست محیطی متعددی درگیر است که متاسفانه به علت نبود مدیریت یکپارچه شهری نه تنها از حجم پرسشها آن کاسته نشده هست، بلکه روز به روز عمیق تر و فجیع تر نیز می گردد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در کنار عنوان آلودگی هوای پایتخت کشور عزیزمان ایران به عنوان یک بحران زیست محیطی، وجود حیوانات موذی همچون موش ها دومین ابرچالش کلان شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران است.»

انستیتو پاستور؛ مرجع علمی ارائه راهکار مقابله با موش ها

محمد حقانی، بارها طی تذکر و هشدار راجع به معضل موش های پایتخت به مدیران شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران گفته است:« موش ها زیاد در سوراخ ها و حفره های تاریک زندگی می کنند و جهت تامین غذای روزانه خود از این حفره ها خارج می شوند. آن ها معمولا در فضاهای تاریک و مرطوب که دسترسی ساده به مواد غذایی دارند، زندگی می کنند. فراهم بودن تمامی این عوامل، موجب زیاد کردن زاد و ولد آن ها شده است است.

موش های پایتخت کشور عزیزمان ایران از نوع نروژی هستند و هر جفت موش، هر سال قدرت زایش 700 تا 800 موش را دارند. به همین علت کنترل جمعیت آن ها مهم هست. یکی از راه های مقابله با موش ها ریختن سم در هوا آب است که این مساله آلودگی زیست محیطی و خطرات دیگری نیز دارد، روش منسوخی که شهرداری همچنان اصرار به اجرای آن دارد. و این در حالی است که انستیتو پاستور استفاده از بعضی سموم مجاز، طعمه گذاری مسموم و عقیم کردن موش ها را توصیه کرده هست. ما معضل موش های پایتخت کشور عزیزمان ایران را بارها در صحن شورا مطرح کرده ایم ولی نتیجه ای حاصل نشده هست. البته در بعضی وقت ها، شهرداری به صورت مقطعی طرح هایی را جهت مقابله با موش ها اجرا کرده هست، ولی دردی از این مسئله درمان نکرده هست، آیا که آنها به طور ریشه ای به برطرف این معضل نپرداخته اند.»

کاهش خسارات زلزله در پی همکاری مردم و شهرداری جهت دفع موش ها

بائوج لاهوتی با بیان اینکه از بین بردن موش ها کار مشکلی نیست، گفت: «شهرداری باید با شناسایی مرکز تجمع موش ها از طریق سمپاشی یا استفاده از سایر اهرم های دفع موجودات موذی در جهت برطرف این معضل اقدام کند.

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه مردم در کنار شهرداری می توانند به طور منسجم تر به دفع حیوانات موذی از سطح شهر بپردازند، تصریح کرد: مردم نیز باید در جهت از بین بردن موش ها به کمک شهرداری آمده و مشاهدات خود را در هر نقطه از شهر به این نهاد انتقال دهند، چراکه این شهر متعلق به همه شهروندان هست، بنابراین هر فردی باید با رعایت نظافت در فضای اطراف محل سکونت خود و سمپاشی در نقاطی که مرکز تجمع این موجودات بوده، به تسریع روند دفع موش ها کمک کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، خاطرنشان کرد: شهرداری موظف است در هر شرایطی با برقراری نظم از سلامت شهروندان صیانت کند، با این حال در شرایط بحرانی باید با انسجام بیشتری در این زمینه وارد عمل شود.»

نیاز به ضرب العجل ساماندهی امور شهری قبل از وقوع زلزله پایتخت

ذوالقدر با یادآوری اینکه به استناد قوانین موجود، متولی ساماندهی معضل وجود حیوانات موذی همچون موش و گربه در سطح شهرها، شهرداری ها هستند، خاطرنشان کرد: «شهرداری در برهه ای از وقت با استفاده از سمپاشی که خود آسیب زیست محیطی مضاعفی به همراه دارد، اقدام به از بین بردن موش ها کرده که هم به محیط زیست آسیب وارد کرد و هم بر اساس اظهارنظر مسئولان و متخصصان امر استمرار در بکارگیری این روش باعث مقاوم سازی این گونه های موذی در برابر سموم شده است هست، بنابراین این راه حل عملیاتی و مناسبی نبوده و مورد نیاز بود که قبل از انجام این قبیل اقدامات، بررسی های همه جانبه ای صورت بگیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت کم کردن آسیب های برخواسته از حیوانات موذی در وقت رخدادی همچون زلزله، نیازمند تدوین ساز و کارهای اجرایی و لحاظ یک ضرب العجل در پیگیری و ساماندهی امور از جمله مدیریت پسماند، فاضلاب شهری، بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهری، تامین زیرساخت های شهری و ارتقای فرهنگ شهروندی جهت زندگی در کلان شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران است که تحقق این امور به تخصیص اعتبارات مالی و انجام آموزش های همگانی جهت شهروندان نیاز دارد، تا بتوان به میزان قابل توجهی آسیب های زیست محیطی ناشی از آن را کنترل کرده و کم کردن داد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران، یادآورشد: زلزله 29 آذرماه پایتخت کشور عزیزمان ایران تلنگری جهت بدنه مدیریت شهری و مسئولان مربوطه بود، تا ضرورت تدوین مدیریت یکپارچه شهری را در اولویت برنامه های خود قرار دهند، از سوی دیگر آنچه که در پیگیری به امور شهری بیش از هر عنوان دیگری حائز اهمیت هست، تدوین یک پلان جهت مدیریت شهری است که ضمن بازبینی اوضاع موجود، برنامه ریزی ها در سه فاز کوتاه، میان و بلند مدت در جامعه شهری را بر مبنای میزان شیوع آسیب ها در هر منطقه، با لحاظ اولویت بندی و در قالب کمیته های تخصصی در دستورکار قرار دهد، به نحوی که اتخاذ راهکارها به شکلی نباشد که آسیب مضاعفی به شهر و زندگی شهروندان وارد کند.»

مدیریت پسماند و عدم تخلیه زباله در معابر روش مناسب مبارزه با موش

شهرام امیر شریفی مدیر انجمن دیده بان حقوق حیوانات با اشاره به روشهای متفاوت جهت از بین بردن موشها در سطح شهر می گوید: گام اول کنترل زباله هاست آیا که این عنوان اثبات شده است و کم هزینه ترین روش هست. به طوری که 80 درصد از جمعیت موشها را می توان با کنترل زباله ها از بین بردن کرد، بنابراین باید به موشها شوک غذایی داد تا زیاد کردن زاد و ولد نداشته باشند.

شریفی زیاد کردن آگاهی مردم به وسیله مسئولان را گام دوم کنترل موشها و جانوران تصریح می کند: توصیه دوم آشنا کردن مردم است و کار فرهنگی هزینه عملیاتی ندارد و این توجیه شهرداری که موشها طاعون و وبا می آورند مدتهاست که دیگر اثربخش نیست. لیکن در سالهای اخیر اگر مشاهده کنیم می بینیم که کسی از گزش موش دچار بیماری طاعون نشده است.

رئیس انجمن دیده بان حقوق حیوانات ادامه می دهد: سومین گام بزرگ عقیم سازی جانوران است که البته این عنوان جهت موشها توانایی اجرا ندارد آیا که جمعیت آنها تصاعدی اوج می رود.

آنچه مسلم است یکی از حلقه های مفقوده مدیریت بحران در کشور، عدم آمادگی جهت مقابله با بلایای طبیعی قبل از وقوع آنهاست، کمااینکه در هر برهه از وقت که با پدیده های مشابه روبرو شده است ایم، به طور مداوم با اظهارنظرهای شعاری مسئولان مبنی بر پیشگیری بهتر از درمان هست، مواجه می شویم که هیچ وقت تجربه نشده و جهت عملیاتی کردن آن تدابیر مورد نیاز اتخاذ نمی شود./

واژه های کلیدی: ایران | جمعیت | زلزله | زندگی | ایرانی | مدیریت | شهرداری | هوای پایتخت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz